IPEKYOL

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı KSS Projesi

Yenilikçi, yaratıcı ve sürdürülebilirliğe duyarlı, tasarımda güçlü tekstil çalışanlarını desteklemeyi amaçlayan proje tasarlandı.

“ İş hayatında aktif görev alarak katkıda bulunan kadın gücünün, moda sektörüne olan ekonomik ve sosyal getirilerinin bu denli değerli olması düşüncesinden ilham alarak, yaşadığımız topluma fayda sağlarken, sektör adına da örnek teşkil etmesini amaçladığımız sosyal bir proje gerçekleştirmek istedik. %85’i kadın çalışanlardan oluşan şirketimizde kadın istihdamının iş süreçlerimize olan değerli katkılarını göz önünde bulundurduk.
“Eğitim” temasını odak noktamız kabul ederek çıktığımız bu yolda, özellikle bu sektörde aktif görev almak isteyen tüm kadınlara ilham vermeyi, yol göstermeyi ve birlikte harekete geçerek sosyal bir etki yaratmayı amaçladık. Türk tekstil sektörünün en köklü ve prestijli markalarına sahip bir şirket olarak sosyal sorumluluğumuzun çok daha fazla bilincine vardık.
Arbor Impact sayesinde, genç nesilleri moda ve tekstil alanında iş hayatına kazandırabilmek amacıyla kurgulanacak kapsamlı bir tasarım eğitiminin, bu proje için ne denli önemli bir çıkış noktası olacağını, süreç boyunca yol haritamızın üzerindeki durakları nasıl daha doğru şekilde optimize edebileceğimizi açıkça gördük.”

— SERAP TÜREL, MARKETING CHIEF, AYAYDIN-MIROGLIO GROUP