KaleSeramik

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Seramiğin Geleceği (FoC) – Nesil 4.0

Geleceğimizin yapıtaşı olan gençlerin, 21. yüzyıl iş dünyası yetkinliklerini kazanmasını ve üretim sektörü ile inovasyon paydasında etkileşimini sağlayan, Circle Up destekli proje tasarımı ve uygulaması gerçekleştirildi.

“ ‘Seramiğin Geleceği’ projesi aslında, adında seramik olsa da merkezine ‘insan’ı koyan, insanlara, topluma, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmayı, yetkinlikleri arttırmayı, sosyal fayda inşa etmeyi amaçlayan bir etki halkasından oluşuyor. Mevcut çalışanları, gelecek nesilleri, mevcut istihdam gücünü ve topluluk programlarını içeren uzun soluklu bir proje. Bu dört ayaklı projenin temel amacı, seramik üretiminin her aşamasındaki tüm paydaşlara dokunmak, fayda sağlamaktır.
Çağımızın güncel problemlerine yönelik farkındalık uyandırmayı, küresel mega trendlerin ışığında yeni iş birlikçi modelleri tasarlamayı ve özgür düşünceyi destekleyerek yaratıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Arbor ile bizi bu projede bir araya getiren en önemli unsurda iki kuruluşun ‘insan’a verdiği değer oldu.
Latince fidan anlamına gelen sözcükten türeyen Arbor’un kuruluş yolculuğu da bize çok benziyor. Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük eden Kaleseramik’in hikayesi, Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı değerli büyüğümüz İbrahim Bodur’un 63 yıl önce Çanakkale’de diktiği bir fidanla başladı. O fidanın kolları bugün Çan’dan dünyanın dört bir yanına uzanan dev bir çınara dönüştü.
Arbor Impact danışmanlığında Kingfisher ile birlikte yürüttüğümüz, ulusal ve uluslararası düzeyde etkileşimi ortak fayda merkezinde buluşturan, ‘Seramiğin Geleceği’ programıyla birlikte, Türkiye’nin seramik sektöründe uzun yıllar güçlü bir şekilde var olmasını sağlayacak bir ekosistem kurulmasına katkıda bulunmayı görev edindik.
‘‘Öğrenen Şirketler’’ mottosuyla 2018’in Kasım ayında uygulamaya başladığımız proje kapsamında, yaptığımız etki analizleri de gösteriyor ki, bu eğitim programları çalışanlarımızın yalnızca bilgi ve beceriye düzeyini arttırmakla kalmadı, katılımcıların sorgulama yetkinliklerini, farkındalıklarını ve özgüvenlerini de arttırdı.
Merak eden, düşünen, araştıran, yaratıcı gençlerin eğitimini de destekleyerek geleceğin çalışanlarını da iş dünyasına hazırlamaya yardımcı olacağız. Değişimi içselleştirerek uyum sağlamanın, fırsatları zamanında ve etkili şekilde değerlendirerek çevik olmanın ve yönetmenin yolu tüm etki alanımızda bu değişimi hissetmek ve yaşatmakla mümkün.
Kalesereramik olarak yaşadığımız coğrafyada doğan, 8 bin yıllık bir geçmişe sahip seramiği, bize her şeyden önce Anadolu’nun kültürel bir mirası olarak görüyoruz. Bu eşsiz birikimden aldığımız güçle, bugün köklü bir Türk şirketi olarak, dünyanın sayılı seramik üreticilerinden biri konumuna geldik. Seramikteki uzmanlığımız, modern ve yaratıcı yaklaşımımız ve güçlü yapımızla çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğumuzu biliyoruz. İşte bu inançla, kalıcı ilişkiler, güçlü dostluklar kurmaya ve ürünlerimizi dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz.
Bu yolculukta, 21. yüzyıl yetkinliklerine uygun araştırma çalışmalarıyla bizlere yol gösteren Arbor Impact’in fidanlarının, tüm dünyayı sarması dileğiyle nice başarılarla dolu yıllar diliyoruz.”

— PELİN ÖZGEN PİKER, KALESERAMİK PAZARLAMA VE KURUMSAL İLETİŞİM MÜDÜRÜ