Program Hakkında

Arbor Impact sizi, kurumsal ve bireysel yaşantınızda toplumsal cinsiyet eşitliği lideri olmak için etkili ve etkileşimli bir öğrenme ve paylaşma yolculuğu olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dönüştürücü Liderlik Programına katılmaya  davet ediyor. 

Birleşmiş Milletler araştırmasına göre, cam tavan varlığını koruyor ve veriler her 3 yöneticiden neredeyse 1’inin  kadın olduğunu ortaya koyuyor. Mevcuttaki bu değişim hızıyla,iş yaşamında eşitliğe 140 yıl daha ulaşılamayacak.

Gelin, kayıtları 8 Mart’ta başlayan bu etki odaklı adım ile sürdürülebilir bir dünyaya katkı sunmak için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dönüştürücü Liderlik Programında buluşalım! Eşit bir yaşamı bugünden kuralım. 

 

Bu program ile birlikte; 

  • Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında farkındalık ve bilgi sahibi olacak, 
  • Yaşamın her alanında (ev-iş-yaşam) toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifi ile değerlendirme yaparak etki odaklı yaklaşımı deneyimleyeceğiz. Böylece, etkileşime geçme ve eylem odaklı düşünme konusunda kurduğumuz paylaşım alanları ile birbirimizden öğreneceğiz. 

Ayrıca; 

  • Kurumumuzdaki kurumsal dönüşüme liderlik etme, toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışma ekipleri kurma ve adım adım şirket içi yaygınlaştırma süreçlerine dair bilgi ve beceri kazanmış olacağız ve,
  • Sürpriz konuklarımızdan ilham ve tavsiyelerini alacağız.

Programda Neler Var?

Program İçeriği: 

5 Modül ve 1 Atölye Çalışmasının yer aldığı bu programda yaşamın her alanına toplumsal cinsiyet perspektifiyle temas edeceğiz. 

Modül 1  | Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine İlk Adım: Temel Kavramlar 

Modül 2  | Gündelik Yaşamda Toplumsal Cinsiyetin İzini Sürmek: Ben Nasıl Etkileniyorum? 

Modül 3  | Bu İşte Bir Dengesizlik Var: Ev – İş – Yaşam Dengesi

Modül 4  | İş Yaşamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği 

Modül 5  | Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil ve İletişim 

Atölye     | Dönüştürücü Liderliği Hayata Katmak 

 

Program Süresi:
6 Hafta
(Modüller 2 haftada bir yapılacak buluşmalarla 3 ayda tamamlanır.)

Haftalık Zaman:
Haftada 3 saat (Toplam 18 saat) + Sürpriz konuklarla buluşmalar 

Format: Çevrimiçi – Canlı Oturumlar

 

Kimler Katılabilir? 

Toplumsal cinsiyet eşitliği bir uzmanlık ve yetkinliğe ihtiyaç duymaz. Ancak, eşit ve sürdürülebilir bir gelecek, uzmanlık ve yetkinliğin toplumsal cinsiyet perspektifi ile kullanılmasına ihtiyaç duyar.

Bireysel yaşamınızda toplumsal cinsiyet farkındalığı kazanmak, kurumsal yaşamınızda bu konuda neler yapabileceğinizi keşfetmek ve var olan çalışmalarınızı geliştirmek veya şirket içinde yaygınlaştırmak için de bu programa kayıt olabilirsiniz. 

Yani eğer siz de kurumsal ve bireysel yaşantınızda eşit bir gelecek için değişimin öncüsü olmak istiyorsanız bu program tam size göre!